BIP

Inspektor ochrony danych

Wyszukiwarka

Dnia 16 października 2018 r. Skrzaty z grupy V wyruszyły pociągiem na wycieczkę do Perkowic, gdzie w Pracowni Kulinariów Regionalnych poznawały tradycje, zwyczaje i obrzędy naszego regionu. Zwiedziły pomieszczenia pracowni, oglądały sprzęty, jakich używały nasze babcie i prababcie, poznały różne potrawy kuchni regionalnej, które znalazły się na Liście Produktów Tradycyjnych. To właśnie tam, pod czujnym okiem pań pracujących w tym ośrodku, przedszkolaki zamieniły się w piekarzy. Samodzielnie wykonały ciasteczka z cukrem i rogaliki według przepisu gospodyń z Perkowic, pochodzącego z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Specjały te stanowią dziedzictwo kulinarne społeczności lokalnej tych okolic. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, kroiły, dekorowały, a na koniec zjadały samodzielnie wykonane pyszności. Były też rozmowy oraz wspólne zdjęcia z paniami, które wprowadziły nas w klimat dawnych lat. Czekając na upieczenie się ciasteczek zorganizowaliśmy ognisko i pieczenie kiełbasek. Były zabawy na placu oraz przy muzyce na sali. Po dniu pełnym wrażeń wróciły do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności.