Dnia 05.12.2018 roku nasza grupa uczestniczyła

w 27 Konkursie Recytatorskim "Wierszobranie."

Dnia 23.10 bieżącego roku dzieci z oddz. IV wybrały się na zajęcia biblioteczne "Jesień wokół nas" z cyklu "Spacer z książką przez pory roku". Na spotkaniu dowiedziały się jakie są oznaki późnej jesieni,jakie święta przypadają na ten okres oraz wysłuchały ciekawych opowieści.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka -1.10.2018r dzieci 5-6 letnie z oddz. IV miały okazję do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na początek zabawy nauczycielka posypała każde dziecko ,,Czarodziejskim pyłem” tak , aby wszystkie dzieci miały dobry humor i chęć do zabawy. Tego dnia rozgrywaliśmy zawody sportowe na placu przedszkolnym, nauczyliśmy się okrzyku ,,Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały”, bawiliśmy się w przedszkolne echo, ozdabialiśmy baloniki. Na zakończenie zabaw każde dziecko otrzymało medal ,,Super Przedszkolak”.

Dnia 21.09.2018r odbył się ,,Dzień grzyba” w oddziale IV 5-6 latków. Dzieci poznały wybranych przedstawicieli grzybów jadalnych i trujących, ogólną ich budowę oraz sposoby zbierania. Nauczycielka przygotowała wiele ciekawych pomocy i zabaw w których dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o grzybach i ich roli w środowisku przyrodniczym.

Dnia 09.10.2018 roku dzieci z oddziału IV wybrały się na zajęcia biblioteczne „Jesienne zwyczaje zwierząt” do Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Na zajęciach dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz uczestniczyły w przygotowanych zabawach.