Dnia 4.10. 2019r dzieci z oddziału ,,Krasnoludki”- 3 latki wspólnie z nauczycielką  przygotowały ,,Światowy Dzień Ptaka”. Wszystkie dzieci założyły opaski z ptakami i przywitały się w  ,,ptasim języku”  a następnie odkrywały i rozpoznawały ptaki. Bawiły się  w ,,Odloty ptaków” rozwijając umiejętności koordynacyjne i kształtując poczucie rytmu do muzyki poważnej F.J.Gossec  ,,Gawot”.  Dmuchały piórka oraz układały z kół ptaki metodą D. Dziamskiej. Ten dzień pozwolił dzieciom poznać niektóre ptaki i ich zwyczaje.

Pod koniec września Krasnoludki udały się z wizytą do przedszkolnej kuchni.

Serdecznie powitane przez panie kucharki oglądały sprzęt i urządzenia używane podczas przygotowywania posiłków. Ogromną frajdę sprawiło im oglądanie ogromnych garnków, patelni i szafki pełnej różnych naczyń kuchennych.

23 września dzieci z naszej grupy powitały nową porę roku – jesień, która będzie panować u nas przez najbliższe trzy miesiące. Jesień przyniosła ze sobą wspaniałe dary, które zgromadziliśmy w kąciku przyrodniczym: owoce, warzywa, kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Jesień zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw i tańców. Dzieci wykonały także pracę plastyczną - ozdobiły  portret Pani Jesieni kolorowymi liśćmi.

…..Fajnie jest być przedszkolakiem, takim sobie małym żakiem….

20 września w naszej grupie uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu hasłem przewodnim była zabawa, tańce przy muzyce i piosenkach dziecięcych.  Panie złożyły przedszkolakom serdeczne życzenia i na pamiątkę tego dnia wręczyły symboliczne prezenty.