Zabawa paluszkowa "Pajączek" metodą Batii Strauss

Obejrzyjcie filmik edukacyjny  i  odpowiedzcie na pytanie: "Po co nam aktywność fizyczna"?

Zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne "Rowerek" „Rowerek” – dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo: „Jedzie Radek na rowerze, a pan Romek na skuterze. Raz, dwa, trzy, jedz i ty”

Rozmowa z dziećmi na temat "Po co nam są drzewa?"

Rodzic zachęca dziecko do wypowiedzi na temat tego, po co są drzewa. Można zadawać pytania pomocnicze np. Skąd mamy tlen, którym oddychamy?, Gdzie mieszka wiewiórka?, Jaka temperatura jest w lesie? lub pokazać dziecku ilustrację Co nam daje las.
  • Drzewa produkują tlen w atmosferze. Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.
  • Drzewa pochłaniają CO2 z atmosfery przez co w znaczny sposób łagodzą efekt cieplarniany i stabilizują klimat na Ziemi.
  • Drzewa produkują pokarm dla ludzi i zwierząt. (orzechy dla wiewiórek, żołędzie dla dzików, jabłka, gruszki dla ludzi itp.)
  • Rośliny drzewiaste tworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.
  • Utrzymują odpowiedniej wilgotności powietrza i łagodzenie nagłych zmian temperatury.
  • Stanowią też naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu.

Pokoloruj obrazek