Informacja dotycząca przypadków salmonelli w przedszkolu.

Uwaga Rodzice!!!

1.Badania wykazały pozytywny wynik bakterii Salmonelli u 1 pracownika przedszkola i 14 dzieci.
2. Należy podkreślić, że pojawienie się bakterii Salmonelli w przedszkolu było wywołane czynnikiem zewnętrznym.
3. Wymazy przeprowadzone w kuchni i stołówce przedszkolnej przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białej Podlaskiej nie wykazały obecności bakterii.
4. Informuję, że wszelkie działania prowadzone w przedszkolu w związku z zaistniała sytuacją, uzgadniane są przez dyrekcję i organ prowadzący z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Białej Podlaskiej.
5. Stan zdrowia wszystkich zakażonych jest dobry nie wymagają pomocy lekarskiej.
6. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na prośbę dyrektora przedszkola, organ prowadzący zawiesił zajęcia w przedszkolu od 2 czerwca do 7 czerwca br. informując o tym Kuratorium Oświaty w Lublinie.
7. W przedszkolu przeprowadzono dezynfekcję wewnętrzną, dodatkowo zostanie przeprowadzone ozonowanie przedszkola przez firmę zewnętrzną.
Marzenna Andrzejuk
Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 6 w Białej Podlaskiej.